Wydarzenia


11 grudnia 2017 roku w hotelu Novotel w Warszawie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijno-noworoczne Izby Gospodarczej Transportu Lądowego. Oprócz licznej reprezentacji firm członkowskich swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście, m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Pan Andrzej Bittel, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Pan Ignacy Góra oraz Wiceprezes UTK, Pan Kamil Wilde, Senator RP, były Prezes IGTL, Pan Stanisław Kogut. Na spotkanie przybył również kapelan kolejarzy, ksiądz Ryszard Marciniak.

Izba Gospodarcza Transportu Lądowego wsparła Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie w organizacji XVI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I SYSTEMY ZARZĄDZANIA W TRANSPORCIE SZYNOWYM, która odbyła się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2017 roku w Zakopanem. 

23 listopada br. odbyła się w Warszawie kolejna edycja Kongresu Kolejowego organizowanego przez ZDG TOR.Gośćmi kongresu oprócz przedsiębiorców, środowiska naukowego i spółek kolejowych byli również przedstawiciele administracji, w tym MIB i UTK. Uczestnikami kongresu były również firmy członkowskie IGTL. Obeni byli także Członkowie Zarządu Izby. W swoim wystąpieniu Minister Infrastruktury i Budownictwa, Andrzej Adamczyk mocno podkreślił wagę dialogu PKP PLK SA z branżą i zwrócił uwagę na dorobek Forum Inwestycyjnego oraz Rady Ekspertów.

21 listopada 2017 r. w siedzibie UTK odbyła się prezentacja drugiego, uzupełnionego wydania podręcznika "Interoperacyjność systemu kolei Unii Europejskiej. Infrastruktura, sterowanie, energia, tabor". Podręcznik został wydany przez Kurier Kolejowy, a Izba Gospodarcza Transportu Lądowego jest jego partnerem wydawniczym. Odebraliśmy oficjalne podziękowanie za zaangażowanie w realizację tego projektu. 

Izba Gospodarcza Transportu Lądowego po raz kolejny była wystawcą podczas Międzynarodowych Targów TRAKO 2017.

Nowa strona Izby Gospodarczej Transportu Lądowego doczekała się swojej premiery!Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom firm członkowskich oraz partnerów i współpracowników IGTL, przekazując zupełnie nowy portal w nowoczesnej i przejrzystej szacie graficznej, dostosowanej również do urządzeń mobilnych.Naszym celem jest przede wszystkim stworzenie narzędzia komunikacji Izby ze swoimi członkami oraz kanału informowania o naszej aktywności na zewnątrz. Układ treści został dostosowany do zawartości merytorycznej, a priorytetem w jego projektowaniu była prostota i czytelność.

Strony